Достапни линкови

Десетици убиени во протестите против воениот пуч во Мјанмар

Протестите против пучот во Мјанмар продолжија и покрај засилените акции врз демонстрантите од страна на безбедносните сили. Голем број луѓе беа застрелани за време на протестите во најголемиот град во Мјанмар во неделата, додека безбедносните сили продолжија со насилното разбивање против неистомислениците по минатомесечниот воен удар.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG