Достапни линкови

Тошески - „не одбивам работа“


Тошески - „не одбивам работа“
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00
Директен линк

Како Александар Тошески кој останал без работа како последица на ковид кризата се снаоѓа во животот за да преживее. Не одбивам никаква работа вели Тошески кој до пред извесно време работеше во угостителството.

Алексанадар Тошески од лани е невработен, а со години работел во секторот угостителство и туризам. Причина е пандемијата која ги затвори границите. Услугите на многу угостителски и туристички работници со месеци речиси никому не му се потребни. Овие работници на свој грб ја чувствуваат пандемијата.
Целиот артикл, тука
XS
SM
MD
LG