Достапни линкови

Инаугурацијата на новиот претседател на САД, Џо Бајден

Џо Бајден денеска положи заклетва и стана 46-иот претседател на Соединетите Американски Држави. Пред него заклетва положи новата потпретседателка камала Харис. На свечената церемонија присуствуваа неколку поранешни американски претседатели и важни личности од американскиот политички живот. Доналд Трамп не присуствуваше на инаугурацијата.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG