Достапни линкови

Хрватскиот град Петриња по земјотресот

Потрага по преживеани под урнатините на куќите од земјотресот што го погоди хрватскиот град Петриња на околу пеесетина километри од главниот град Загреб. Земјотресот бил со сила од 6,4 стпени според Рихтеровата скала. Според последните информации седум лица загинале додека над дваесет биле ранети.

Хрватска и во понеделникот беше погодена од земјотрес, а потреси со сила од околу 4 степени беа регистрирани и денеска.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG