Достапни линкови

40 години од убиството на Џон Ленон

На 8 декември се одбележуваат 40 години од атентатот врз Џон Ленон, славниот член на легендарната група „Битлси“

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG