Достапни линкови

Кандидатите за претседател на САД на денот на гласањето

Доналд Трамп и Џо Бајден ги посетија своите гласачи за денот на изборите по жестоката претседателска кампања што ја откри длабочината на политичките поделби во Соединетите држави.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG