Достапни линкови

Блиски средби од „Навални“ тип

Слики од десетици средби што водечката опозициска фигура на Русија ги имала со полицијата, судовите и непознатите напаѓачи во текот на неговиот јавен активизам. Навални е затворен повеќе од 10 пати и помина стотици денови во притвор од 2011 година.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG