Достапни линкови

Изборите 2020 низ фотографии

Предвремените парламентарни избори годинава се одвиваат под посебни мерки на претпазливост поради пандемијата со ковид-19. Преку фотографии пренесуваме дел од атмосферата пред и во избирачките места.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG