Достапни линкови

Променливо облачно време со појава на дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со пообилен пороен дожд и услови за појава на град. УВ индексот ќе изнесува 7. Температурата ќе се искачи до 33 степен.

XS
SM
MD
LG