Достапни линкови

„Бомба“ за Вице Заев, тој реагира дека се лаги од трети лица


Вице Заев

На нов Јутјуб канал, насловен како „Вице мафијашот“ е објавена аудиснимка на која наводно се слуша гласот на братот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Разговорот во кои се слушаат две лица е именуван како „Вице даде зелено светло да запалам коли“. Во разговорот во кој се слушаат два гласа, се зборува за палење на коли на луѓе од ВМРО-ДПМНЕ и за делења на „црвени картони“ за водење на бизнис.

Вице Заев во допис до медиумите реагираше дека објавените разговори се лаги од трети лица.

„Објавените рекла-казала лаги од трети лица нема да ги попречат Заеви да даваат плати и да плаќаат даноци. Целосно ги отфрлам како лаги и манипулации објавените рекла-казала муабети во кои трети лица го спомнуваат моето име. Тоа се очајни лаги произлезени од фејкњуз подрумите на опозицијата. Заеви се чесни и вредни Македонци. Режимските инсталации нема да не спречат да продолжиме да даваме плати, да плаќаме даноци и да ги помагаме македонските граѓани“, посочува Вице Заев.

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираа дека се фрапирани од содржината на снимката.

„Од снимките кои ги објавија медиумите се гледа бандитскиот однос на семејството Заеви кон државата во целост“, соопштија од партијата и го повикаа Јавното обвинителство да отвори истрага.

XS
SM
MD
LG