Достапни линкови

Од воената парада во Москва

Денеска во Москва се одржи воена парада, по повод одбележувањето на 75-годишнината од победата над фашизмот во Втората светска војна. Годинашната парада која традиционално се одржува на 9 мај беше одложена поради епидемијата на коронавирусот. На Црвениот плоштад, според руските власти, учествувале 14.000 лица и биле прикажани 200 воени возила и специјална опрема, како и 75 авиони.

Годинашната парада која традиционално се одржува на 9 мај беше одложена поради епидемијата на коронавирусот.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG