Достапни линкови

Филипче - Здравјето дел од честитките, но забораваме да го штитиме


Министерот за здравство Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче на неговиот Фејсбук профил упати честитка за Велигден и потсети колку е важно да се штити здравјето.

„Една од најважните работи кои секогаш е дел од сите честитки, е доброто здравје. Иако редовно го посакуваме, често забораваме да го заштитиме или да се грижиме за него. Нека овој празник нѐ потсети колку е важно да се грижиме за нашето здравје, но и за здравјето на сите околу нас. Колку е важно да сме одговорни за себе, но и за другите. Колку е важно колективното наспроти индивидуалното“, наведува Филипче.

Тој уште еднаш со потсетување за важноста од почитување на препораките и мерките од надлежните.

XS
SM
MD
LG