Достапни линкови

Македонија во карантин поради коронавирусот

Воведувањето на антикорона мерките влијаеше во работата, живеењето и секојдневието. Дебар се враќа во нормала, тетовци се преселија на Шапка, битолскиот Широк Сокак е празен, короната го замре животот и во Куманово.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG