Достапни линкови

Снег во Маврово и на Стража и Плетвар, нема пречки за сообраќајотАвтомотосојузот на Македонија информира дека врнежи од снег со среден интензитет се бележат во Маврово каде што наместа има остатоци од кашест снег.
Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат на планинските превои Стража и Плетвар, но не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

Сообраќајот на државнита патишта се одвива по влажни коловози на повисоките места во северозападните, западните и југозападните делови од државата. Во останатите делови коловозите се наместа влажни.

XS
SM
MD
LG