Достапни линкови

Во Албанија тага и страв по силниот земјотрес

Во Албанија 27 ноември е ден на жалост по жртвите во серијата земјотреси во кои загинаа околу 30 лица, а повеќе од 650 се повредени. Продолжува потрагата по преживени под урнатините, аграѓаните страхуваат од нови потреси.

Спасувачки екипи од соседните земји и од цела Европа веќе се во Албанија за да им помогнат на локалните власти.

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG