Достапни линкови

По силниот земјотрес во Албанија

Земјотрес со сила од 6,4 степени ја погоди Албанија изутрината нешто пред 4 часот. Стотина лица биле повредени, а властите јавуваат и за загинати.

Потресот предизвикал и материјални штети.

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG