Достапни линкови

Фотогалерија - Македонија го празнува 8 Септември

Во Македонија денеска се празнува Денот на независноста - 8 Септември - 28 години од успешно спроведениот референдум во 1991 година, на кој мнозинството граѓани донесе одлука за самостојна и суверена држава.

Централната прослава се одржа кај Школка во Градскиот парк во Скопје. Прослави беа организирани и во сите градови во државата, а државниот врв организираше и свечен прием кај претседателот на Собранието.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG