Достапни линкови

Лукашенко ги отвори европските олимписки игри во Минск


Белорускиот претседател Александар Лукашенко ги прогласи за отворени Европските олимписки игри за отворени во главниот град Минкс со „пламенот на мирот “. Игрите во Минск ќе траат од 21 јуни до 30 јуни и на нив ќе учествуваат над 3 илјади атлетичари од околу 50 земји во 15 различни спортови.

XS
SM
MD
LG