Достапни линкови

Илјадници луѓе за посетата на Папата Франциск во Скопје

Од раните утрински часови граѓани и странски туристи на плоштадот Македонија во Скопје го чекаа папата Франциск. Тој по средбата со државниот врв служи Света литургија на која се очекува да присуствуваат повеќе од 15 илјади граѓани од земјава, но и високи гости, верници и странски државјани, пред се, од поширокото соседство.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG