Достапни линкови

Зеленски казнет затоа што го покажа гласачкото ливче


Зеленски казнет затоа што го покажа гласачкото ливче
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Володимир Зеленски кој победи на претседателските избори во Украина беше казнет откако на јавноста и го покажа неговото гласачко ливче. Полицијата го казни Зеленски по гласањето во вториот круг. Во обид да ја задржи анонимноста во изборниот процес, во Украина прекршочно се казнува јавното покажување на означеното гласачко ливче. Паричната казна е околу 30 долари.

XS
SM
MD
LG