Достапни линкови

Во Дрисла се гори медицински отпад најмалку 14 часа на ден


Во Дрисла се гори медицински отпад најмалку 14 часа на ден
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Депонијата Дрисла во 2018 година согорела околу 989 тони медицински отпад и заработила речиси милион евра. Печката за согорување на медицинскиот отпад работела по најмалку 14 часа на ден, 365 дена во годината.

Категории

XS
SM
MD
LG