Достапни линкови

Времето денеска: умерено облачно


Во Македонија претпладне во западните делови ќе има услови за слаб снег, а во другите делови и особено попладне ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Утринакста температура ќе се движи од минус 9 до минус 2, а дневната од минус 4 до 3 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу минус 7, а дневната до 1 степен.

XS
SM
MD
LG