Достапни линкови

Музичко образование преку рок со ромски мелос


Музичко образование преку рок со ромски мелос
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Рома Рок Скул е бенд кој создаде нов жанр-рок со ромски мелос. Алвин Салимовски, основач, пак истакна дека бендот е дел од проект чија цел е создавање можности за музичко образование за Ромите. Која е пораката на Рома Рок Скул?

XS
SM
MD
LG