Достапни линкови

Курц: има јасна перспектива за Македонија во ЕУ


Курц: има јасна перспектива за Македонија во ЕУ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:36 0:00

Австрискиот канцелар Себастијан Курц денеска во Берлин изјави дека Австрија смета оти Македонија има шанса да и се приклучи кон Европската унија откако е постигнат договор за решавање на спорот околу името. Курц на заедничката прес конференција со министерот за внатрешни работи на Германија Хорст Зехофер рече:

Категории

XS
SM
MD
LG