Достапни линкови

Протести во Словачка - Се бара истрага за смртта на новинарот Куцијак и оставка од премиерот Фицо


Протести во Словачка - Се бара истрага за смртта на новинарот Куцијак и оставка од премиерот Фицо
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

Десетици илјади луѓе протестираа низ цела Словачка барајќи темелна истрага за убиството на новинарот Јан Куцијак, како и оставка од премиерот Роберт Фицо. Куцијак ги истражуваше активностите на италијанската мафија во Словачка и врските на италијанското подземје со луѓе блиски на премиерот Фицо.

Категории

XS
SM
MD
LG