Достапни линкови

ФОТОГАЛЕРИЈА - Македонија : Шпанија 20-31

Македонската ракометна репрезентација го доживеа првиот пораз на Европското ракометно првенство во Хрватска. Во првиот натпревар од главната фаза македонската репрезентација беше поразна од Шпанија со 20-31. Мечот заврши и со повреда на капитенот Кирил Лазаров.

XS
SM
MD
LG