Достапни линкови

Престрелка во Чаир, еден починат, еден тешко повреден


Архива

Во оружена престрелка што се случила синоќа околу 22:30 часот во скопската населба Чаир едно лице е починато, а едно е тешко повредено.

На лице место починал И.А. од село Блаце, а тешко повреден е Љ.Ќ., кој живеел недалеку од местото на инцидентот, потврдија за МИА од МВР.

Повредениот Љ.Ќ. е пренесен со тешки повреди во болница.

XS
SM
MD
LG