Достапни линкови

Фотогалерија: Локални избори 2017 - Втор круг гласање

Во вториот круг од локалните избори за градоначалничката функција во 35 општини се натпреваруваат 70 кандидати. Гласањето се спроведува на 1.517 избирачки места, каде што право на глас имаат 833.710 граѓани.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG