Достапни линкови

Стефан Богоев прогласи победа во Карпош


Стефан Богоев

Кандидатот на СДСМ Стефан Богоев прогласи победа во првиот круг на локалните избори во Општина Карпош. Тој најави ревизија на финансиското работење на општината и на спорните детални урбанистички планови.

Досегашниот градоначалник Стевче Јакимовски ГРОМ, кој е во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, му ја честиташе победата на Богоев.

Јакимовски најави дека неговата партија ќе остане присутна во политиката и во општина Карпош.

XS
SM
MD
LG