Достапни линкови

Гласање за градоначалници и советници

Граѓаните со право на глас денеска избираат градоначалници и советници во општините. Може да се гласа од 7 до 19 часот на 3.480 избирачки места во 80 општини и Градот Скопје.

XS
SM
MD
LG