Достапни линкови

Прекината седницата за ребаланс на буџетот поради немање кворум


Собрание

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина седницата на која треба да се расправа за ребалансот на буџетот поради немање кворум и присуство на само 59 пратеници. Седницата треба да продолжи во 11 часот. Расправата за ребалансот на буџетот може да трае пет дена. Пратениците требаше да се изјаснат по предлог-измените на законот за култура кои ги образложи ресорниот министер Роберт Алаѓозовски.

XS
SM
MD
LG