Достапни линкови

Киргистан: Како да и се удоволи на свекрвата?


Државната телевизија во Киргистан има ново риалиту шоу во кое идните снаи се обидуваат да се докажат и да ги воодушеват свекрвите дека се добри домаќинки. Феминистките остро реагираат и бараат да се укине емисијата, која сметаат дека ги поттикнува стереотипите за понижување на жените во селата.

XS
SM
MD
LG