Достапни линкови

Во Бугарија запленети 13 милиони фалсификувани евра


Бугарските власти заплениле рекордно количество од над 13 милиони евра во фалсификувани банкноти. Полицијата соопшти дека најголемиот дел од парите биле пронајдени на дното на едно вештачко езеро на југот на Бугарија. Банкнотите биле во апоени од 500 евра, а биле сокриени. Полицијата до нив дошла откако еден од фалсификаторите бил уапсен и признал каде се наоѓаат лажните пари.

XS
SM
MD
LG