Достапни линкови

Јункер: Брегзитот не е крај на ЕУ


Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер во денешниот говор за состојбата на Европската унија во Европскиот парламент во Стразбур побара поддршка за Унијата. Според него, британскиот референдум за излез од ЕУ нема да ја растури Унијата. Јункер оцени дека Брегзитот е предупредување оти ЕУ се соочува со битка против национализмот во Европа.

XS
SM
MD
LG