Достапни линкови

Жителите на Сингелиќ расчистуваат по поплавите

Со насолзени очи, жителите на село Сингелиќ ги расчистуваат штетите од поплавите. Улиците и дворовите на куќите сè уште се под вода. Работниците де снимаат, де се обидуваат да ги исчистат каналите за водата да се повлече. Погодените чекаат ред за помош во храна.

Категории

XS
SM
MD
LG