Достапни линкови

Поплавени објекти, оштетени возила, скопско во кал

Според информациите од МВР досега се пронајдени 21 тело на загинато лице од невремето кое ја зафати Македонија вчера. Починатите се пронајдени во Сингелиќ, обиколницата Смилковци, Црешево и Стајковци. Денеска се расчистуваат последиците од силното невреме. Поплавени домови, дуќани, затрупани автомобили се само дел од сликата во најзагрозените подрачја.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG