Достапни линкови

Невреме во Скопје со десетици жртви и повредени

Во силното невреме во Скопје досега загинале 15 лица во реоните на Сингелиќ, Стајковци, Смилковци и Арачиново, потврдуваат од МВР. Оттаму велат дека засега не е направена идентификација на лицата, а нема ниту потврди на информациите за чисезнати лица. Од силен дожд и грмотевици беше погоден главниот град Скопје и западниот дел на Македонија. Откорнати се дрва, беа поплавени и затворени улици и делови на градот останаа без електрична енергија.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG