Достапни линкови

Бегалците во Идомени меѓу калта и надежта

Над 13 илјади бегалци се заглавени во кампот во Идомени на македонско - грчката граница. Меѓу нив има многу мајки со деца кои ладните и дождливи ноќи ги поминуваат во шатори на отворено.

XS
SM
MD
LG