Достапни линкови

Судски процес против обвинетите за „Диво насеље“

Под силно полициско обезбедување, во Основниот суд Скопје 1 денеска започна судењето против 29-темина обвинети за тероризам и терористичко организирање. Обвинетите се товарат за случувањата во кумановското Диво Насеље на 9 мај минатата година кога беа убиени 8 припадници на полициските единици, а 37 беа повредени, додека во акцијата беа убиенни и 10 припадници на вооружената група.

Категории

XS
SM
MD
LG