Достапни линкови

Димовски: СДСМ го кочи прочистувањето на Избирачкиот список


Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција го повика СДСМ да престане да го кочи прочистувањето на избирачкиот список и уште денеска да ја прифати Методологијата за прочистување на списокот подготвена од Државната изборна комисија. Тој обвини дека СДСМ не сака да се прочисти избирачкиот список, туку сака да продолжи политичката криза и агонија во Република Македонија. Тој вели дека медиумите веќе се прецизно регулирани со новиот Изборен закон.

XS
SM
MD
LG