Достапни линкови

Воздухот стана видлив, граѓаните најавуваат протести

Скопје со денови се гуши во густа магла и многу загаден воздух скоро во сите општини. Загадување неколкупати над дозволеното има и во други градови во Македонија. Еколошки организации за в понеделник најавија протести пред владата во Скопје.

XS
SM
MD
LG