Достапни линкови

Во Полска уапсен маж баран од САД


Полското обвинителство соопшти дека уапсен е еден украински маж по барање на САД, каде е осомничен за кражба и перење пари на најмалку 10 милиони долари. 45 годишниот осомничен идентификуван како Олександар К. Б ќе остане во притвор во Полска додека не биде екстрадиран во САД. Казната за делото за кое е осомничено лицето во САД изнесува до 20 години затвор.

XS
SM
MD
LG