Достапни линкови

ВО ЖИВО - Анти-владин протест

Граѓански здруженија, невладини организации и политички партии, меѓу кои и најголемата опозициска партија, СДСМ, денеска во Скопје пред зградата на владата на Македонија организираа протестен собир под мотото „Граѓаните за Македонија“.

18:16 17.5.2015

ВИДЕО: Се чистат улиците пред Владата од отпадоци, се подготвува кампирање.

Подготовки за кампување пред Влада
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:40 0:00

18:04 17.5.2015

Завршија говорите, но протестот продолжува

Се подготвува кмапирање и од 19.30 часот, специјална програма за оние што ќе останат пред влада.

17:42 17.5.2015

Видео преглед од досегашниот тек на анти-валдиниот протест пред владата.

Масовен анти владин протест во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Луѓето носат транспаренти со пораката „Збогум Никола“ и веат македонски, албански, српски, турски, ромски знамиња. Организатори на протестот се граѓански здруженија, невладини организации и политички партии, меѓу кои и најголемата опозициска партија, Социјалдемократски сојуз, но забележливо е отсуството на партиски обележја на протестот.

17:33 17.5.2015

ВИДЕО: Дел од обраќањето на Заев на протестот во Скопје

Зоран Заев - Единствена Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG