Достапни линкови

Демонстрантите извикуваат „Одиме кај Грујо“


„Не бидете човечиња“ им довикуваат демонстрантите кои протестираат против полициска бруталност на полицајците кои не им дозволија да се протестира ниту пред МВР. Насобраниот народ извикува „полициска држава“ и „Одиме кај Грујо“, по што се упатија кон зградата во која живее премиерот Никола Груевски, која се наоѓа во близина на МВР. Претходно демонстрантите беа спречени да протестираат и пред зградата на Владата.

XS
SM
MD
LG