Достапни линкови

Протести против полициска бруталност и во Струмица


Илустрација.

Струмица е четвртиот град што им се приклучи на протестите против полициска бруталност кои започнаа во вторникот. По Скопје, каде се протестира трет ден, вчера протестираа и Битола и Прилеп. „Нема правда, нема мир“ и „Полицајци од кого не браните“, се извикуваше и по струмичките улици. И струмичани бараа оставки од властите.

XS
SM
MD
LG