Достапни линкови

Студентски протест

Пред владата на Република Македонија протестот организиран од Студентски пленум, против полагањето државен испит и реформите во образованието.

Од Пленумот очекуваат Владата да ги омекне своите ставови и да ги прифати нивните барања.

Категории

XS
SM
MD
LG