Достапни линкови

Азербеџан-Алиев во посета на границата со Нагорно Карабах


Азербеџанскиот претседател Илхам Алиев

Азербеџанскиот претседател Илхам Алиев го посетил реонот Агдам, кој се наоѓа во близина на границата со отцепениот регион Нагорно Карабах. Алиев се сретнал со воените команданти со кои разговарал за ситуацијата во реонот, каде во изминатиот период имаше меѓусебни престрелки помеѓу Азербеџан и Нагорно Карабах, при кои загинаа околу 20 војници од двете страни. Азербеџанските и ерменските власти меѓусебно се обвинија за насилството.

XS
SM
MD
LG