Достапни линкови

Нетанјаху: Израел е решен да ги уништи тунелите на палестинските милитанти


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, изјави денеска дека Израел е решен, и покрај напорите за примирје, да го доврши уништувањето на тунелите кои ги направиле палестинските милитанти под границата на Газа со Израел.

На состанок на владата во Тел Авив, Нетанјаху додаде дека нема да се согласи на каков било предлог кој ќе и оневозможи на израелската армија да ја изврши задачата која е клучна за безбедноста на Израел.

XS
SM
MD
LG