Достапни линкови

Седум рудари загинале во рудник во Источна Украина


Седум рудари загинале, а двајца се вода како исчезнати во експлозијата која вчера се случи во рудник за јаглен во областа на Доњецк. Украинското министерство за вонредни ситуации соопшти дека станува збор за несреќен случај.
XS
SM
MD
LG