Достапни линкови

Поплавите на Балканот

Илјадници луѓе евакуирани од нивните домови во Србија и Босна и Херцеговина по рекордните дождови кои реката Сава ја претворија во смртоносен бран, предизвикувајќи ги најголемите поплави во изминативе сто години. Досега, според официјалните податоци, загинале над 40 луѓе.

Категории

XS
SM
MD
LG